Tam Otomatik Kuluçka Makine ‘leri

Kuluçka Makinesi veya Kuluçka Makinası

Kuluçka Makine ‘lerinin üretim sektörüne katkısı büyük. Özellikle en son teknolojik donanımda tasarlanan tam otomatik kuluçka makineleri, kanatlı yetiştiriciliğinde sürekliliğin sağlanması için ideal yapıda. Profesyonel özellikteki makinelerde manuel müdahaleye gerek kalmadan tüm işlevler sistem tarafından yerine getirilir.

Bilindiği üzere kuluçka makinelerinden yüksek çıkım elde edilebilmesi için nem, sıcaklık, havalandırma ve çevirme faktörlerinin uygun şekilde yapılması gerekir.

Tam otomatik makineler, nem dengesini otomatik olarak sağlar.

Sıcaklık, havalandırma ve çevirme konusunda da, manuel uygulamalara gerek kalmaksızın tüm koşullar civciv çıkımına uygun şekilde sağlanır.

Kuluçka makineleri, kanatlı hayvan yetiştiriciliği ile uğraşanlar için büyük kolaylıktır. Uygun fiyatla temin edilebilecek kaliteli bir kuluçka makinesi ile çok uzun yıllar istenildiği kadar kanatlı hayvan yetiştirilebilir. Üstelik kuluçka makinesi ‘nin çoğu, tavuk başta olmak üzere farklı kanatlı türlerinin de yetiştirilmesine uygun yapıdadır. Yüksek çıkım performansıyla ve civciv kalitesiyle ön plana çıkan makineler sayesinde geleneksel kuluçka yöntemleri ikinci planda kalıyor. Hızlı ve kolay şekilde civciv çıkarmak amaçlı faaliyet veren ticari firmalar, kuluçka makinelerini kullanıyor.

Kuluçka makineleri, her ihtiyaca uygun olanın bulunabileceği birçok alternatife sahiptir. Bireysel kullanıcılar ya da ticari amaç güdenler, kendi ihtiyacına uygun full otomatik kuluçka makineleri ile kanatlı yetiştiriciliğinden kısa sürede istediği verimi alabilir. Yumurtaların zarar görme riski olmadan, çevresel koşullara uygun şekilde kuluçka sürelerini tamamlaması, kuluçka makinelerini seri üretimin bir parçası haline getirdi.